Diskuze

Příspěvků: 2
Řadit: od nejnovějších | od nejstarších
 • Propadlá silnice...

  Vloženo: 20. 03. 2013, 09:02 | Autor: Marek "Siemens" Olbert | Email: siemens@joebarteam.cz | www: http://siemens.rajce.idnes.cz/mrlinek/
  Dne 13.7.2011 jsem měl mít pracovní schůzku s kolegou ve Zlíně avzhledem k počasí jsem vyrazil na své Ducati ST2 a cestou se pěkně kochal krajinou. Najednou rána, motorka vletěla do díry na silnici. Otřásla se, ale jela dál. Po chvilce však byl cítit pach spáleného oleje a tak jsem na začátku Bystřice pod Hostýnem zastavil a nestačil se divit. Kus bloku motoru, v místě, kde je motor upevněn k rámu, byl urvaný! Z motoru vytékal olej, vyskočilo také koleno výfuku atd.
  Okamžitě jsem stroj odstavil a zavolal policii. Muži zákona byli velice ochotní, vše zdokumentovali, zapsali a poradili, že musím škodu uplatnit u majitele (správce) komunikace. Tím je Správa silnic a dálnic Zlínského kraje. Nuže, škoda na motorce je velká, znamená to buď rozebrat kapotáž, vše odpojit a odstrojit a vyměnit nový blok (a tedy komplet "vnitřnosti" motoru a převodovky přeskládat do nového odlitku...), nebo rovnou celý nový motor. Mechanik ještě zjistil další škody, avšak co se motoru týče, zcela se distancoval od svařování. Takže motor, nebo blok. Ovšem opravovat před zdárným výsledkem (uznání viny) se mi nechce, neb se tak zbavím důkazů.

  A teď to nejdůležitější - vše se stalo na silnici č. 438 u obce Mrlínek, poblíž Hranic na Moravě. Je to mimo obec, ale díky kochačce jsem se rozhlížel po okolí, takže maximálka mohla být 80 km/h. Na fotkách to tak dramaticky nevypadá (o to je místo nebezpečnější), jedná se o podlouhlou a pozvolnou díru v místech, kde proběhla tzv. "oprava" vozovky. "Lata" má asi 3 metry na délku a je vidět, jak z boku silničního tělesa vypadává materiál, takže asfalt pozvolna klesá. Motorka prostě v cca 20 cm prohlubni propružila a pak narazila spodkem na hřbet následující vyvýšeniny.

  Závěr je takový, že po několika urgencích k řešení případu se kamarád rozhodl pomoci a připravuje žalobu k řešení u soudu. Je mi to líto, ale jsem nevinný a motorka už druhou sezónu bude stát, takže nic jiného nezbývá.

  Máte někdo nějakou podobnou zkušenost?
  • Propadlá silnice...

   Vloženo: 20. 03. 2013, 12:01 | Autor: Bába | Email: motorcycle@email.cz
   Čau Marku, jednoznačně si měl motorku dovézt na místo kde se ti to stalo, udělat fotodokumentaci nehody a přivolat policii, pak je prokázání dostatečně prokazatelné a náhradu škody ti musí uhradit provozovatel komunikace. Mě se stalo něco podobného, teda jinde, ale nevěděl jsem to a nikdo mi nic nezaplatil.
Tato diskuze je uzamčena. Není možné odpovídat a přidávat další příspěvky.
Kalendář akcí
Červenec 2022
Po
Út
St
Čt
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Nově registrované firmy
tetování Hořice

Kategorie - Tattoo

Hell Bike s.r.o.

Kategorie - Prodej motocyklů

Indian 1901 Pardubice s.r.o.

Kategorie - Prodej motocyklů

Hospoda na Ostrově

Kategorie - Restaurace